Przeglądaj kategorię

Podróż poślubna

Nieważne, czy wybierzecie się na kilka dni w polskie góry czy też zdecydujecie się przez dwa tygodnie wędrować po zakamarkach Tajlandii – Waszą podróż poślubną z pewnością będziecie wspominać przez długi czas. Wszak miesiąc miodowy nie bez powodu tak często nazywany jest jednym z najpiękniejszych okresów w życiu człowieka.

Pamiętajcie,

aby zaplanować urlop w pracy już na kilka miesięcy przed Waszym Wielkim Dniem – na dni ślubu i wesela oraz poprzedzające/następujące po nich, byście mogli wypocząć i zregenerować się oraz na czas podróży poślubnej. Dobrze jest ustalić to z szefem już wcześniej, w przeciwnym razie mogłoby się bowiem okazać, że zaplanowana przez Was cudowna wycieczka nie dojdzie niestety do skutku.

Dawniej uważało się, że to do obowiązków mężczyzny należy wybór miejsca i opłacenie podróży poślubnej. Dziś sytuacja zmieniła się tak naprawdę o sto osiemdziesiąt stopni i w przeważającej większości przypadków para decyduje wspólnie o tym, gdzie i na jak długo wyjedzie. Można zafundować sobie rzecz jasna podróż poślubną kilka dni po weselu, można jednak także nieco z tym poczekać – wszystko zależy tu od indywidualnych preferencji i potrzeb świeżo upieczonych małżonków.

Podróż poślubna

Zdecydowanie warto skorzystać także z oferty typu last minute, można bowiem wówczas sporo oszczędzić, a to na początku nowej drogi życia jest dla dwojga ludzi niezwykle istotne. Jeśli chodzi o podróż poślubną, wszystko zależy od nastawienia małżonków – jedni wolą przez tydzień leżeć na plaży, pijąc przysłowiowego drinka z palemką i relaksując się, inni jednak nie wyobrażają sobie takiego „marnowania czasu”, zdecydowanie wybierając aktywność – chodzenie po górach, wycieczki, próbowanie nowych dyscyplin sportowych. Jeszcze inni zaś nastawiają się na zwiedzanie – kupują przewodniki turystyczne, przeglądają, jakie zabytki warto zobaczyć w danym miejscu. Chciałoby się powiedzieć- ile głów, tyle opinii..

Wiadomo, że dla niejednej pary budżet ma w tym przypadku niebagatelne znaczenie, inni jednak postanawiają zaszaleć ( pewnie w myśl zasady, że podróż poślubna to wyjazd absolutnie wyjątkowy i niezapomniany).

Niekiedy zdarza się, że pary pragną niejako połączyć przyjemne z pożytecznym i kiedy na przykład wypoczywają w podróży poślubnej nad morzem, tam też umawiają się z fotografem, by przeprowadzić sesję zdjęciową w pięknych okolicznościach przyrody.

Nawet jeśli oszczędzacie (na przykład na budowę naszego domu lub wyprawkę dla dziecka, które niebawem ma przyjść na świat), zachęcamy do tego, by z podróży poślubnej nie rezygnować – nawet wówczas, gdyby miał to być kilkudniowy wyjazd na należącą do kogoś z rodziny działkę. Takie oderwanie się od codzienności, zwłaszcza po wielu stresach i intensywnym wysiłku związanym z przygotowaniami, to idealne rozwiązanie i warto je sobie zafundować.

Dziś spotykamy nierzadko specjalne okazje przeznaczone dla nowo poślubionych par – wtedy liczyć możemy na wiele dodatkowych atrakcji, jak masaże, lampka szampana i truskawki na przywitanie czy pokój cały w płatkach róż – warto i taka opcję wziąć pod uwagę, by przywieźć z podróży poślubnej naprawdę niesamowite wspomnienia.

Idea podróży poślubnych

…przywędrowała do nas z Zachodu – wcześniej mało kto w naszym kraju zdawał sobie sprawę, iż może to być dobry pomysł na wspólne spędzenie czasu po ślubno – weselnej uroczystości. Dziś zdecydowana większość par wyjeżdża i wydaje się, że ten trend będzie utrzymywał się nadal.

Na naszym blogu letswedding.pl na bieżąco podpowiadamy Wam, z jakich ofert warto skorzystać, jeśli chodzi o podróż poślubną. Bardzo wiele biur podróży ma specjalne oferty dla świeżo poślubionych małżonków – zdecydowanie warto przyjrzeć im się uważnie, bo nietrudno wybrać coś ciekawego dla siebie – zarówno fanom beztroskiego wypoczynku na plaży, jak i sportowych aktywności.

Tak naprawdę podróż poślubna jest niezwykle istotna,

…bo gdy już opadną emocje związane ze ślubem i weselem, każdy potrzebuje nieco odpoczynku, a ten właśnie możecie sobie poprzez wyjazd zafundować – jeśli chodzi o budżet, świetnie sprawdzą się pieniądz otrzymane od gości przyjęcia weselnego.

Musicie jednak zastanowić się, czy cały wyjazd chcecie organizować sobie sami czy też wybieracie „gotowca” w postaci pakietu któregoś z biur podróży. Jeśli kierunkiem Waszego wyjazdu jest kraj bardzo egzotyczny z naszego punktu widzenia, warto upewnić się, jak wygląda sprawa szczepień. Rzecz jasna podczas wszelkich zagranicznych wojaży w miejsca nietypowe dobrze jest poczytać nieco na temat danego kraju, miasta czy rejonu – co warto zobaczyć, zjeść, wypić, czego absolutnie nie robić przy tubylcach (różnice kulturowe), jakie zabytki sobie darować. Zachęcamy do tego, by Wasza podróż poślubna stałaś wielką przygodą, wszak będziecie ją potem wspominać latami. Robienie zdjęć czy kręcenie filmików z podróży jest rzecz jasna jak najbardziej wskazane.

Śmiało korzystajcie także z naszych podpowiedzi i inspiracji – jeśli chodzi o dział podróży poślubnych, aktualizujemy go na bieżąco, stale przygotowując dla Was coś naprawdę wyjątkowego!

6 Artykułów

Popularne posty

Follow Us

Nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i Warunki korzystania.