Przeglądaj kategorię

Auto do ślubu

Wiele Par Młodych dość długo zastanawia się, jakie auto do ślubu wybrać. Wszak w dzisiejszych czasach wybór jest naprawdę szeroki, a każdy poszukuje czegoś wyjątkowego, olśniewającego, coś, co zachwyci swym wyglądem i stylistyką.

Często wybór pada na samochody z duszą

– pojazdy retro bowiem pięknie się prezentują, są bardzo zadbane (a niekiedy poruszają się po naszych drogach już kilkadziesiąt lat). Wydawać by się mogło, że decydują się na nie jedynie te pary, których stroje także w jakiś sposób nawiązują do dawnych epok. Nic bardziej mylnego. Niekiedy Parze Młodej po prostu się takie auto do ślubu bardzo podoba, a suknia i garnitur/frak są jak najbardziej współczesne.

Jednak Ci, którzy lubią, gdy pod maską jest imponująca liczba koni mechanicznych, decydują się na samochody sportowe, nowoczesne, szybkie, posiadające duże przyspieszenie. Wszak nierzadko to dla Pana Młodego niejako chwilowe spełnienie marzeń o posiadaniu właśnie takiego samochodu.

Limuzyny należą do niezwykle popularnych aut do ślubu. Dlaczego?

Wspaniale się prezentują, w środku jest dużo miejsca (to niezwykle istotna kwestia, bo niekiedy suknia Panny Młodej jest naprawdę imponujących rozmiarów, a nie może przecież pognieść się ani zniszczyć pod żadnym pozorem).

Nierzadko Pary Młode poruszają się autami marek: Audi, Mitsubishi, Nissan, Skoda czy Mercedes, lecz tak naprawdę ich wybór jest znacznie szerszy. W istocie nierzadko ważniejsze jest to, w jaki sposób zostanie udekorowane auto do ślubu niż jego marka. Jeśli chodzi o ozdoby, mamy do czynienia z najróżniejszymi pomysłami. Niektórzy decydują się na puszki za rurą wydechową (wzorem Amerykanów), inni natomiast wybierają minimalizm, dekorując delikatnie jedynie klamki auta, jeszcze inni decydują się zaś na duże, imponujące kompozycje z kwiatów i nie tylko – wszystko zależy tu od indywidualnych preferencji i potrzeb Młodej Pary, a także, nie ukrywajmy, od wysokości ślubno – weselnego budżetu. Pojawiają się także urocze wstążeczki czy dekoracje papierowe. Z przodu natomiast nierzadko pojawia się zabawna figurka przedstawiająca Młoda Parę. Nie zapominajmy też, że na tę szczególną okazję zdecydowana większość aut do ślubu ma także specjalną rejestrację. Zwykle to „Nowożeńcy” albo „Para Młoda”. Niekiedy tablica jest personalizowana, znajdują się na niej imiona nowożeńców. Czasami także wybierany jest napis „Just married”

Oczywiście kiedy decydujemy się na wynajęcie auta do ślubu (nierzadko płacąc za to naprawdę wysokie kwoty), pojawia się także firmowy kierowca – zawsze elegancko ubrany, kulturalny, poruszający się samochodem z odpowiednią do tej okazji prędkością.

Kareta

…zastępująca auto do ślubu również ma niemałe powodzenie. Wszak jest to pojazd, którym na ogół rzadko mamy okazję się poruszać. Piękna, elegancko udekorowana – sprawia, iż droga do kościoła i na weselą salę pokonywana jest dostojnie i z klasą.

Niektóre pary jednak postanawiają nie wynajmować samochodu, lecz pojechać do kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego oraz na weselne przyjęcie własnym autem lub pojazdem kogoś z rodziny czy przyjaciół. Nie da się ukryć, że to rozwiązanie generuje spore oszczędności. Czasami nawet sam Pan Młody je prowadzi, jednak wielu przyszłych mężów rezygnuje z tego pomysłu ze względu na ogromne mocje, jakie im w tym dniu towarzyszą. Wszak mogłyby one niezbyt korzystnie wpłynąć na jakość prowadzenia samochodu.

Wspaniale prezentują się samochody typu cabriolet,

lecz na takie rozwiązanie można zdecydować się jedynie wtedy, kiedy mamy pewność, że pogoda będzie idealna. Wszak nagły deszcz mógłby bardzo pokrzyżować plany i wprowadzić zupełnie niepotrzebny stres i zdenerwowanie.

W tym dziale opisywać będziemy przeróżne auta do ślubu, aby Młode Pary mogły się naszymi pomysłami zainspirować i wybrać coś naprawdę niesamowitego, oryginalnego, ciekawego. Wszak nie możemy zapomnieć o tym, iż niektóre z par decydują się pojechać do ślubu i na weselne przyjęcie czymś naprawdę, chciałoby się powiedzieć, szalonym. Motocykliści czy fani skuterów wybierają swoje jednoślady, zapaleni cykliści także. Niekiedy zdarza się także, że auto do ślubu zastępowane jest przez samochód terenowy, pojazd straży pożarnej czy nawet traktor! Zwykle ma to związek z tym, czym przyszli małżonkowie zajmują się na co dzień albo jakie są ich zainteresowania. Zdarzały się także Pary Młode zmierzające do kościoła na rolkach albo pieszo – lecz to już raczej sytuacje odosobnione, niewiele osób decyduje się na aż takie szaleństwo w tym zakresie.

Jeśli chodzi o wypożyczane auto do ślubu, trzeba rzecz jasna za nie zapłacić. Ceny bywają bardzo różne. Standardowy samochód z kierowcą kosztować może około 500 złotych, lecz już bardziej oryginalny, wyszukany, niezwykle ekskluzywny czy nietypowy nawet 3000 złotych. Para Młoda powinna zatem dokładnie przemyśleć, jaki budżet na ten cel przeznacza i w miarę możności trzymać się go.

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z ofert ślubnych konsultantów, z całą pewnością to oni będą w stanie posłużyć radą w kwestii tego, jakie auto do ślubu wybrać, by było ono spójne z klimatem całej uroczystości oraz weselnego przyjęcia!

10 Artykułów

Nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i Warunki korzystania.