Nie da się zaprzeczyć, że ślub w zimę nie jest popularnym rozwiązaniem. Na taki stan rzeczy wpływa wiele czynników. Z pewnością takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Narzeczeni często boją się, że będą mieć problem w organizacji przyjęcia. Przede wszystkim chodzi tutaj o trudności z dojazdem w przypadku ostrej zimy, konieczności zakupu płaszcza lub bolerka dla Panny Młodej oraz Pana Młodego. Należy jednak mieć na uwadze, że zima to przepiękna pora roku. Szczególnie pod koniec grudnia oraz w styczniu, kiedy to biały puch okrywa wszystko dookoła. To idealna sceneria nie tylko dla ślubu, ale również późniejszej sesji plenerowej. Z pewnością zdjęcia będą przepiękne. Ponadto wyróżnić można kilka aspektów praktycznych, dlaczego warto jest brać ślub właśnie w zimę. O tym za chwilę.
Biały puch, on i ona
Zima to idealna sceneria dla ślubu. Kiedy wszystko jest pokryte białym śniegiem przepięknie prezentują się drzewa, oraz wszelkie inne elementy na dworze. Wystarczy wyjrzeć przez okno. Oczywiście jest zimno. Nie da się zaprzeczyć, że narzeczeni muszą zakupić okrycia wierzchnie, np. płaszcze. W końcu Panna Młoda nie może wyjść z domu w sukni ślubnej z odkrytymi plecami, kiedy temperatura na zewnątrz jest poniżej zera. Tak samo Pan Młody. Należy jednak pamiętać o tym, że w salonach mody ślubnej można zakupić różnego rodzaju płaszcze czy okrycia. Wystarczy wybrać odpowiedni wzór. Należy również zwrócić szczególną uwagę przy zakupie butów. Panna Młoda nie powinna mieć na sobie sandałów czy szpilek bez palców. To kolejna bardzo istotna kwestia. Jakie są zalety ślubu w zimę? Tutaj ważną kwestią jest przechowywanie pożywienia na wesele. Nie ma z tym najmniejszego problemu. Oczywiście w lato należy kupować owoce dopiero na dzień lub dwa przed ślubem. Ciasta trzeba przechowywać w specjalnych chłodziarkach. W zimę nie ma z tym najmniejszego problemu. Wystarczy, że pomieszczenie, gdzie przechowywana jest żywność będzie tylko delikatnie ogrzewane. To bardzo istotna kwestia dla osób, które same zajmują się organizacją przyjęcia oraz zakupem wszelkich niezbędnych składników. Należy wspomnieć o jeszcze jednej kwestii. To właśnie w okresie zimowym można wyróżnić idealne daty na ślub – 25 grudnia (Boże Narodzenie) czy 14 luty (walentynki).
Zimowe przeszkody
Oczywiście organizacja przyjęcia w zimę może okazać się bardzo skomplikowana. Przede wszystkim chodzi o problemu z dojazdem, szczególnie w przypadku, gdy śnieg mocno pada. Takie trudności mogą czekać na Nowożeńców, ale również gości, którzy będą chcieli dotrzeć na ślub. To chyba największy minus ślubu w zimę. Oczywiście można dodać również, że jest zimno, trzeba zadbać o odpowiednie ubranie, a to wiąże się z dość sporymi nakładami pieniężnymi.
Dawka ciekawych inspiracji
Ślub w zimę jak z bajki? Poniżej kilka ciekawych inspiracji.
[smart-grid row_height=”250″]
[/smart-grid]
Zdjęcia: www.chrismanstudios.com/best-wedding-settings/winter-wedding-photographs/
Zdjęcie miniaturki: Pixabay.com