Posiadanie przez Pannę Młodą okrycia wierzchniego jest szczególnie ważne, jeśli ślub odbywa się w zimę. Jakie są alternatywy dla bolerka? Poniżej kilka propozycji.
W jakim przypadku Panna Młoda musi pomyśleć o zakupie okrycia wierzchniego?
Przede wszystkim w przypadku, gdy ślub odbywa się w zimę, późną jesienią lub wczesną wiosną. Są to okresy, gdy temperatury są jeszcze dość niskie. W końcu Panna Młoda nie powinna zmarznąć. Należy wyróżnić jeszcze jedną sytuację. Panna Młoda, która zakłada suknie ślubną z odkrytymi ramionami lub głębokim dekoltem na plecach również powinna zastanowić się nad zakupem okrycia wierzchniego.
Rodzaje okryć wierzchnich
Tutaj należy wskazać:
- etole,
- bolerka,
- szale,
- futerka,
- płaszczyki,
- koronkowe narzutki.
Należy dobrze zastanowić się nad doborem odpowiedniego nakrycia wierzchniego. Najcieplejszymi alternatywami są bolerka, futerka czy płaszczyki. Jeśli chodzi o szale i koronkowe narzutki to należy traktować je jako element ozdobny, zakrywający odkryte ramiona czy plecy.
Koszt zakupu okrycia wierzchniego
Wszystko zależy od wybranego nakrycia. Z pewnością najtańszy będzie szal – cena zaczynają się od 20 złoty. W przypadku etol, bolerek i futerek koszt z pewnością będzie wyższy. W tym przypadku ceny oscylują w granicach 200 złoty. Najdroższy okazuje się płaszczyk. Natomiast koronkowo narzutka to wydatki rzędu 100 złoty.
Kolor okrycia wierzchniego
Należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego koloru narzutki. Przede wszystkim chodzi o to, aby pasował do całej stylizacji. Najczęściej wybierane są nakrycia w kolorze białym oraz ecru. Odważniejsze Panny Młode decydują się na bardziej wyraziste kolory, np. czerwony szal.
Meta opis: Wskazówki dla Panny Młodej dotyczące wyboru nakrycia wierzchniego: bolerko ślubne, etole, szale, płaszczyki, futerka.
Zdjęcie: pixabay.com