Przeglądaj kategorię

Fotografia ślubna

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu pod pojęciem fotografia ślubna kryło się kilka pamiątkowych zdjęć, wykonywanych zwykle w zakładach fotograficznych Młodej Parze. Jednak rynek ten bardzo się ostatnimi czasy zmienił i teraz jest to naprawdę imponujący rynek z wieloma możliwościami.

Fotografów ślubnych zdecydowanie nie brakuje,

…lecz gdy planujemy Ten Wyjątkowy Dzień, postarajmy się o to, by znaleźć własnego stosunkowo szybko. Wtedy zyskamy pewność, że niewygórowana cena może iść w parze ze znakomitą jakością fotografii. Oczywiście musimy najpierw starannie obejrzeć portfolio danego fotografa lub grupy (dość często podczas ślubów i przyjęć weselnych pracują oni w parach), warto również urządzić spotkanie zapoznawcze, na którym omówimy najistotniejsze kwestie.

Zmienił się także sprzęt, jakim dysponują fotografowie. Dziś wykorzystujemy na przykład drony – co jeszcze kilkanaście lat temu było w naszym kraju nie do pomyślenia. Wszelkie nowatorskie techniki oraz innowacyjny sprzęt pozwalają na uzyskanie naprawdę niesamowitych efektów.

Jeśli chodzi o fotografię ślubną,

…dziś rozpoczyna się ona zwykle w domach/ domu Pary Młodej, podczas przygotowań. Tego typu zdjęcia są cudowną pamiątką, gdy przyszła małżonka z niecierpliwością wkłada ślubną suknię, kiedy jest malowana i czesana, gdy narzeczony zakłada ślubny garnitur czy spinki – te piękne kadry na długo pozostają w wspomnieniach. Potem przychodzi pora na drogę do kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego – zdjęcie w aucie zdecydowanie także się przyda! Podczas ceremonii zawarcia małżeństwa fotografowie dokładają wszelkich starań, by Para Młoda była w centrum uwagi. Jej skupienia czy wzruszenie warte są bowiem uwiecznienia. Nie zapomina się także o gościach, im także wykonując pamiątkowe fotografie.

Przyszedł czas na zdjęcia podczas weselnego przyjęcia.

Tutaj naprawdę bardzo dużo się dzieje i fotograf nierzadko musi mieć przysłowiowe oczy dookoła głowy, by zdołać przygotować ujęcia najciekawszych momentów. Z tego właśnie powodu fotografowanie w duecie sprawdza się najlepiej.

Niewiele par decyduje się na tę ewentualność, lecz fotografowie maja niekiedy ją w ofercie – mowa o zdjęciach z nocy poślubnej. Rzecz jasna są to fotografie robione na samym jej początku, lecz nie ukrywajmy, że Para Młoda po przyjęciu weselnym nie ma już zwykle sił na pozowanie. Dlatego niewielu świeżo poślubionych małżonków się na to decyduje.

Pozostaje jeszcze kwestia pleneru,

…dziś zwykle organizowany jest on kilka dni czy tygodni po Wielkim Dniu. Bardzo często młodzi małżonkowie pragną pozować w pięknych okolicznościach przyrody – chociażby nad morzem, jeziorem, na łące czy w lesie. Niekiedy zdarzają się także sesje typowo streetowe czy wykonywane w eleganckich, stylowych wnętrach. Niektóry wolą natomiast nieco poszaleć i proszą o sesję zdjęciową pod wodą, na łódce czy na placu zabaw. Jeśli chodzi o fotografię ślubną, tak naprawdę pomysłów jest niezliczona ilość!

Fotografia ślubna

Na naszym blogu staramy się przekazywać ciekawe, niebanalne inspiracje – wiemy bowiem, że wielu narzeczonych bardzo chętnie z nich korzysta. Koszt zdjęć ślubnych waha się zwykle pomiędzy 1000 a 6000 złotych ( z plenerem, przygotowaniami etc.) Rzecz jasna kiedy Młoda Para pragnie nieco zaoszczędzić, może poprosić o robienie fotografii ślubnych kogoś znajomego, kto robi to, powiedzmy, na wpół profesjonalnie.

Jakie zdjęcia zwykle są wybierane przez Państwa Młodych?

Wszystko zależy tu od ich gustu. Jednym będą podobały się surowe, czarno – białe zdjęcia, inni wybiorą filtry w stylu vintage, jeszcze inni zaś postawią na mocne, intensywne barwy. Wszak każdemu coś innego się w tej kwestii podoba.

Gwarantujemy, iż jeśli wybierzecie dobrego artystę, który stworzy dla Was piękne zdjęcia, będziecie do nich wracali bardzo często, a cześć z pewnością oprawicie w ramki i umieścicie w reprezentacyjnych miejscach w Waszym domu.

Na naszym blogu stale śledzimy to, co dzieje się w świecie fotografii ślubnej, by być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami. Właściwie co sezon pojawia się bowiem coś zupełnie nowego – warto o tym wiedzieć i zdecydować, czy sprawdzi się w przypadku naszego ślubu czy niekoniecznie.

Każda Para Młoda

…musi także wcześniej zastanowić się, na jaki pakiet od fotografa się zdecyduje. Im większy, tym oczywiście wyższa będzie opłata, dlatego niektórzy decydują się na te najskromniejsze, inni zaś postanawiają, mówiąc kolokwialnie, nieco w tej kwestii poszaleć.

Dziś, w epoce smartfonów, także bardzo wielu gości robi zdjęcia podczas ceremonii zawarcia związku małżeńskiego czy też podczas weselnego przyjęcia. Fotografie typu selfie z młodymi królują ostatnimi czasy w sieci – jednak dla większości Par Młodych jest to bardzo miły zwyczaj i bardzo chętnie do takich zdjęć pozują.

Niektórzy decydują się na fotobudkę

– ten rodzaj fotografii ślubnej cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Goście bowiem uwielbiają robić sobie zdjęcia w zabawnych nakryciach głowy, piórach boa czy okularach – a wydrukowane od raz fotografie mogą wziąć do domu jako pamiątkę.

Fotografia ślubna to zdecydowanie temat – rzeka, gorąco zachęcamy do zapoznawania się z nim na naszym blogu!

17 Artykułów

Nasza strona korzysta z plików cookies. Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na Politykę prywatności i Warunki korzystania.